| anonim_4396 a întrebat:

TPU, am o problema de sanatate mai veche cam de 3 ani asa. Deci poate parea amuzant dar pentru mine e o problema serioasa. Fosta prietena m-a muscat fara sa vrea de un deget de la mana stanga deci fara sange fara nimic doar o muscatura mai tare un pic si eu m-am speriat foarte tare si dupa cateva minute bratul stang a inceput sa se umfle si sa se invineteasca, eram speriat rau.Vazand ca a 2 zi tot asa este m-am dus la urgente unde m-a internat pe loc si mi-a facut niste analize si au descoperit "tromboflebita profunda membrul superior stang". Am stat 10 zile internat si am facut injectii cu anticoagulante in vena si vreo 2 pastile nu mai stiu ce erau. Dupa ce m-au externat mi-au sugerat sa fac INR-ul odata la 2 saptamani parca si a iesit bun dar problema este ca am ramas cu niste vene foarte vizibile si albastre pornind de la umar pana in zona inimii si se vad rau de tot. Ce sa fac? Sunt disperat sunt baiat 20 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Mergi la medic si vorbeste cu el, dar ma tem ca vizibile vor ramane. daca nu te musca prietena ta nu descopereai decat mult mai tarziu boala. ai grija de tine!

| TrustMeNIbba a răspuns:

Ai ligma