| ralucaiubi a întrebat:

TPU...ce sa va zic am 1.64 (m) si am 52 kg la 13 ani... sincer ma consider grasa crying(( voi ce spuneti? multumes.o seara buna :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FT a răspuns:

Uite parerea unui baiat: la varsta ta e bine, o sa vezi ce o sa te schimbi in 2-3 ani.
O fata grasa e aia care la 17-18 ani are burta mare, picioarele arata ca niste coji de portocale si fundu de nu se vede omu ce sta in fata ei. Oricum o fata grasa nu e tot timpu una urata.
Pentru orice fata/baiat la varsta ta, miscare e cel mai bun lucru!

3 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Grasa esti atunci cand iti apuci burta cu mana si cand se vede clar ca ai sunci la buci. Daca ai burta plata si nu ai curu' cat fulga atunci nu esti grasa. Daca tu chiar te consideri grasa, atunci nu mai baga in tine dulciuri si 15 feluri de mancare pe zi, ah si nu mai chiuli de la ora de sport.

| xCăpşunici a răspuns:

Eu spun.
Sa nu ne mai iei pe noi cu '' ma consider '' si voi ce spuneti.
Nu ne-ai cerut nici o parere astfel incat sa te ajutam sa slabesti.
Bineinteles ca ai mult mai multe kilograme si asta voiai de fapt, sa iti zica lumea ca vai, ca esti slaba.
Nu pentru asta e TPU

| ForeverYooooooooooooooung a răspuns:

Nu trebuie să iei această situaţie fiind una tragică. La inălţimea ta. consider că ai o greutate destul de potrivită. Dacă te consideri grasă..nu te infometa pentru a slăbi ci doar incearcă să reduci din produsele cu mai multe grăsimi şi să te mişti cât mai des.; D Sper că te-am ajutat.