| TPUSenior01 a întrebat:

TPU? Laptele omoara otrava din corp!? Catelusul meu a mancat otrava de sobolani, dar nu mult si ne-am sperit toti si azi l-am hranit numai cu lapte, azi a fost foarte vioi, pareca avea turbo in el, dar imi este frica maine, ce sa fac, sa ii dau lapte din nou, azi a baut cam o cutie intreaga [ 1l ] Va rog, ajutati-ma! Omoara otra laptele crying Imi este tare frica!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Otrava nu este o fiinta vie, deci nu poate fi omorata. laptele neutralizeaza o parte din substantele toxice daca ajung impreuna in stomac, si pentru unele toxice, ajuta ficatul sa le metabolizeze spre produsi inactivi.

| Cronki a răspuns:

Otrava de sobolani are in compozitie o substanta care rupe tot in interior si provoaca hemoragie interna! Cainele este destul de rezistent! Daca este vioi inseamna ca va supravetui! Tine'l departe de astfel de substante pe viitor!
Laptele nu este recomandat decat la arsuri interne!
Pentru otravire are nevoie rapida de spalaturi ale stomacului!

| LonelyLoner92 a răspuns:

Bunica mea proceda asa, daca el este in continuare jucaus inseamna ca este bine, nu ai de ce iti face griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă are energie şi e jucăuş, nu ai de ce să-ţi faci griji, înseamnă că e în regulă.
Te pup!

| AquagirlDiana a răspuns:

Dar cum a reusit el sa ajunga sa manance otrava si cu ce ocazie folositi voi otrava de sobolani?

| AleFizzy a răspuns:

Da! Hraneste-l cu lapte. Pisicile mele se otravisera si le-am bagat lapte pe gat [laughing] si ...am salvat doar una din pacate sad.
Oricum, il ajuta.
Sper sa il salvezi