| Snicker a întrebat:

Buna,
astazi catelusul meu a mancat niste otrava pentru soareci, nu a apucat sa ia mult pentru ca am prins-o, doar rupsese tipla si mancase putin.Am facut bine ca i-am dat imediat lapte?
De 2-3 ore de cand i-am dat lapte nu a avut nimic, adica nu era trista, se juca, alerga...credeti ca pe parcurs i se va face rau?
Ar fi mai bine sa ii mai dau lapte?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AllmaGirl a răspuns:

Da era singura metoda ai facut ce trebuia.si la veterinar orii dadea lapte pastile sau altceva da ar fi prea tarziu ca pana ajungeai acolo... ma bucur doar ca e bine

10 răspunsuri:
| User a răspuns:

Asa de-ar face toti cainii [aia rosii]laughing

| Snicker explică:

am fost la medic si a zis ca pastila aceea afecteaza doar soarecii, si in cel mai rau caz, foarte rar ii poate dauna facand in aproximativ o saptamana hemoragie interna si moare cu siguranta.
Din fericire nu a patit nimic.

| bogdand a răspuns:

Nu e bine sa ii dai lapte! Ar trebui sa mergi la un doctor cu ea. Acolo ii va da pastilute cu carbuni si alte chestii. Laptele nu e bun. Ai grija de ea ca e un suflet si ea! Mergi la veterinar!

Răspuns utilizator avertizat
| cryss_1828 a răspuns:

Laptele nu face bine, din contra face mai rau! Du-te mai repede la veterinar sa nu pateasca Doamne Fereste ceva.winking

| brunetteee a răspuns:

Si eu avut aceeasi problema mai de mult. Eu i-am bagat pe gat apa cu sare ca de la aia vomita otrava si si-a renevit big grin.Incearcawinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce continea otrava, digestia la ei se face mai rapid decat la om, posibil sa nu aibe probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Otrava pentru soareci contine coagulant sanguin si provoaca "uscarea" tesuturilor, asa ca mergi cu el repede la veterinar, o data ce a intrat in sange cam nasol, degeaba ii spala stomacul, degeab ii dai lapte...trebuie sa iei cutia cu otrava cu tine la medicul veterinar, acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e frica ca o sa moara pentru ca a mancat ceva otravit

| Johnny_3038 a răspuns:

Ar fi bine sa bea multa apa sau ceva lichid!