| AvakinAndrei a întrebat:

TPU, voi ce părere aveți despre ieșirile in grup de prieteni? Eu sincer urăsc așa ceva și ma simt scârbit.îmi place sa ies numai eu și cu acea persoana

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DoamnaLalea a răspuns:

E antisocial că îi place să stea doar cu o anumita persoana și nu accepta grupurile? La fel și mie nu-mi plac grupurile și nu sunt deloc o persoana antisocială.

30 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mi-a placut niciodata sa ies in grup, dar mi-au placut intalnirile la o terasa sau la un restaurant, dupa care fiecare a plecat acasa, sau unde a avut chef, decapul lui, sau cu partnerul lui.

| AvakinAndrei explică (pentru Violleta2022):

Cineva care ma înțelege

| suntserios a răspuns (pentru AvakinAndrei):

Violetta te intelege?

Efectiv a zis ca nu ii place sa iasa in grup, dar ii place sa iasa in grup la terasa. hahaha

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu toate lumea e antisociala ca tine.

| AvakinAndrei explică (pentru suntserios):

Nu sunt antisocial, nu mi ai răspuns la întrebare.

| DoamnaLalea a răspuns (pentru suntserios):

E antisocial că îi place să stea doar cu o anumita persoana și nu accepta grupurile? La fel și mie nu-mi plac grupurile și nu sunt deloc o persoana antisocială.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cand ai un grup de prieteni mai vechi e fain sa iesiti toti impreuna. Daca ai numai un singur prieten e ok si asa, iesi doar cu el, nu inseamna ca toti trebuie sa procedeze la fel.

| Catrice a răspuns:

Ok si dc categoria asta? Sau vrei confirmare ca ești în toate mințile dacă te scarbesc ieșirile?

| AvakinAndrei explică (pentru Catrice):

Fix asta voiam, unde e răspunsul la întrebarea mea?

| Catrice a răspuns (pentru AvakinAndrei):

Răspunsul este da, îți pot confirmahee hee

| Frank51 a răspuns:

Sunt cele mai funny, cu cât mai mulți cu atât mai mult se râde.

| AvakinAndrei explică (pentru Frank51):

Când ești exclus nu mai e fun.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă "urăști și ești scârbit" de ieșirile cu prietenii, rezultă că de fapt nu ai prieteni.

Dacă ai avea prieteni (adică niște oameni cu care poți comunica, în care ai încredere și alături de care te simți confortabil) atunci nu ai mai fi scârbit.

| StoicAnalysis a răspuns:

Esti antisocial. Fa un efort si accepta si asta. E spre binele tau, pentru a avea mai multa experienta cu oamenii.

| 4evergentleman a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Asta la un psihoterapeut se trateaza cel mai eficient? E totuși o tulburare serioasa dar poate el e adolescent și se mai poate schimba, după 30 de ani nu mai ai ce să schimbi așa ramai!

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Update. Am folosit greșit termenul de antisocial. Scuzele mele. Voiam sa zic "introvertit". Oricum sfatul meu rămâne același, încearcă sa ieși câteodată din zona de confort pentru ca nu întotdeauna vei ieși doar tu cu o persoana. Și o sa-ți fie mai ușor in timp sa socializezi cu restul oamenilor.

| CleanHeart a răspuns:

Le ador dar sa fie persoane de calitate că altfel îmi iau stări nașpa și plec

| sammie a răspuns:

Mie îmi plac, în mai mulți e mai amuzant.

| anonim3248 a răspuns:

Tu nu ai prieteni și nu ieși cu grup de prieteni, te excludeau imediat din grupul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea?
E mai fun să ieși cu un grup de prieteni decât cu unul singur.
Acum fiecare face ce vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine și asa. Preferi calitate si nu cantitate.

| literallythesamebruh a răspuns:

Eu zic să nu mai gândești așa și să ieși cu prietenii tăi.

Răspuns utilizator avertizat
| Drake21 a răspuns:

Am o parere buna, dar m ai mult cu prietenii care avem sau lucram la un proiect comun

| Smmo a răspuns:

Sunt bune si ele daca sunt oameni de treaba si nu sunt pusi pe facut rau. Mi se par foarte utile cand pleci in excursie, mai ales daca sunt cu masina mica si se pot ajuta unii pe altii.

Niste sefe istete ne-au propus sa iesim in pauza de masa impreuna, cu colegii de munca si a fost foarte dragut. Asa s-a creat o legatura mai puternica intre noi la lucru si ne-am cunoscut mai bine, ne ajutam mai usor unii pe altii atunci cand era nevoie, in timp ce cu aceia care nu participasera aveam relatii mai reci. A ajutat si ca erau oameni de treaba si tinerei.
Am avut parte si de opusul, adica niste suete organizate de oameni care nu erau ok si urmareau sa stoarca informatii si sa faca misto - asa ca inteleg si aversiunea ta pentru iesit in grupuri. Ar trebui sa facem cumva sa nu ii lasam pe cei agresivi, rauvoitori si prost-crescuti sa ne strice viata. Cel putin sa nu ii lasam sa ne faca sa ne limitam la universul lor negativ.

| Skarr a răspuns:

Daca iti plac prietenii care Ii ai nu te scarbea. Daca iti place doar un prieten din grup si de aia vrei sa iesi doar cu el dar el vrea in grup e altceva.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Unde.s mulți distracția creste

| DoamnaLalea a răspuns:

Foarte frumos. În grup ești dat la o parte și stau doar câțiva împreună, ăla nu se mai numește grup.
Asa doar tu și încă o persoana sau hai maxim 3, cel mai ok. Ca și mine

| Xexexexexer a răspuns:

Sa nu iti placa inteleg, dar sa fii scarbit? Suna a tulburare psihica.

| AvakinAndrei explică (pentru Xexexexexer):

Nu mi ai răspuns la întrebare.

| Claudiu1213a a răspuns:

Termenul pe care l -ai scris,, acea persoana'' te referi la faptul ca iti place sa iesi singur, sau te referi la faptul ca îți place să ieși numai cu 1 persoana?