| anonim_4396 a întrebat:

Vine Craciunul si mama ma tot bate la cap sa merg la colindat. Sincer nu prea am cu cine si nici nu-mi prea place ideea sa merg la colindat. Ea tot imi zice sa merg cu o verisoara dar nu prea ma pot adapta grupului ei de prieteni. Ma bate la cap de cateva zile, nu mai suport sad Eu ma simt mult mai bine daca stau acasa, si nu spun asta din comoditate, dar daca as merge la colindat m-as simti cam incomod. Nu imi prea plac iesirile, sunt o fata mai introvertita. asta e, ce sa fac, merg la psiholog incercand sa ma schimb macar putin sad Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Blondamea a răspuns:

Daca nu vrei nu trebuie sa mergi doar pentru ca asa spune mama tha daca nu vrei nu vrei si gtta asta e nu te poate forta

| Ade a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa mergi! Cu cine? Cu cineva pe care suporti! Ai putea incerca colinde care iti plac si iti place sa le canti! Vei gasi tu ceva! Anul viitor iti va place si mai mult sa mergi!

| yasemin a răspuns:

Bia nu cred ca trebuie sa ajungi chiar asa departe.la psiholog.Ai putea sa ii spui mamei tale ca preferi sa stai cu ea acasa sa o mai ajuti la treaba...chestii gen facut bradul, aranjatul mesei, cumparaturi de ultima ora...cand ati facut ultima oara lucruri mama-fiica? Acum ar fi cel mai bun prilejwinking Succes!

| sixtythree a răspuns:

Daca simti ca nu poti si zici ca te simti mai bine acasa at. nu te duce. Dar eu abia astept sa merg cu colinda. Si eu am fost un pic asa introvertit cum zici tu cam pana la 15 ani, in casa ma simteam cel mai bine, dar pot sa spun ca m-am acomodat cu lumea cat. Totusi sunt putin timid dar incerc sa trec peste...

| oanaoana1995 a răspuns:

Incearca sa-i explici mamei tale ca nu-i cunosti foarte bine pe prietenii verisoarei tale si nu te simnti foarte bine in preajma lor.Incearca sa mergi cu prietenii tai (nu conteaza daca sunt putini) cu colinda si o sa fiti multumite amandoua