| Eusunteu a întrebat:

Tratamente pentru cosuri si negi? rasp urgentbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu am fost la dermatolog si mi-a dat niste antibiotice f puternice : azitromicina in prima luna iar in a doua claritromicina, pe langa acestea crema(gel ) skinoren care e f buna (o foloseam si inante de inceperea tratamentului) si anticonceptionale.Eu te sfatuiesc sa mergi la un dermatolog de la stat astfel nu platesti nimic, iar cu scrisoarea medicala data de el vii la medicul de familie care iti da reteta gratuita sau platesti pe jumatate. Iar in cazul in care vrei sa tratezi cosurile pe cala naturala cauta cateva tratamente naturiste, de exp e f buna lamaia (usuca cosurile). In legatura cu negii nu stiu ce sa iti zic pentru ca nu am avut niciodata.Bafta multa!

| SatanaInIzmene a răspuns:

Vrei sa tratezi vreo broasca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cosuri poti sa folosesti zynerit, iar pentru negi du-te la doctor sa ti arda cu laserul.asa am facut eu.

| Lorena_2784 a răspuns:

Eu am avut un neg si mi-a trecut cu VEROLIT.Ma dadeam doar seara cu el.

Pentru cosuri este bun ZINERYT.Se aplica pe cosuri o data pe zi. O sa vezi ca se usuca si dispar.Sau tot pentru cosuri poti folosi sapunul de castravete. Te speli cu el pe fata(dimineata).

Te roooog da-mi fundita :O3