| lorensso a întrebat:

Ude gasesc sa cumpar alco dublu rafinat mai ieftin pentru a face o tintura cu plante medicinale

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Incearca in depozitele mari, la alimentara este foarte scump.
Acum depinde si de cantitatea dorita, daca faci pentru uz casnic, te risti si cumperi o sticla, daca faci cantitate mare, atunci iti dau un link.
http://afaceri.produsieftin.ro/alimentatie/vindem-alcool-de-96-grade.html
O zi buna sa ai:)

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mai ieftin decât ce sumă ( nu ai indicat un preţ de referinţă )?
Oricum, cel mai probabil, ai nevoie de o cantitate mică - deci, cel mai ieftin îl poţi cumpăra din super-hiper/market-uri de genul Cora, Kaufland, Real, Auchan, Billa, Lidl, Carrefour, etc.

Vezi să fie alcool dublu-rafinat de 96 de grade!

Toate cele bune.

| grab a răspuns:

La farmacia bebetei.

| csimion70 a răspuns:

Tincturile se pot prepara si cu rachiu de fructe, vodka, palinca etc.In general cu alcool obtinut di cereale. Vezi aici >>> http://www.farmacianaturala.com/tinctura.html