| Alis33 a întrebat:

Uff. nu stiu cum sa explic mai clar.thinking
Intr-un joc tampit am fost stransa in brate foarte tare si a trosnit ceva.laughing Si acum ma doare partea stanga de sub subrat si pe sub sanul stang. Si pe spate tot cam asa.
Acum, nu stiu daca ati inteles, dar ar trebui sa-mi fac griji?:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anby a răspuns:

Nu prea trebuie sa-ti faci griji, trosniturile se pot auzi de la oasele coloanei.
Daca era ceva grav cum ar fi o coasta rupta erau dureri foarte mari, in special la respirat.
Incearca sa masezi zona pana iti trece si fa cateva exercitii fizice de spate (niste stretching e recomandat).
Bafta~!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti foarte fragila si cu masa musculara precara, e posibil sa fi facut o fisura costala. Asta se vindeca de la sine. Unge-te cu un antiinflamator (de tip BenGay) si in 2-3 saptamani iti va trece complet

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

E posibil să fie vorba de o fisură/fractură costală - ar fi bine să mergi la medic pentru consult şi radiografie, apoi tratament.