Întrebare recomandată | Alexandru_Alex_1990_SRJO a întrebat:

Uleiul de palmier este cancerigen?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Donsavas a răspuns:

Orice produs poate fi cancerigen, chiar si cele 100% naturale pot fi dar au sanse mult mai mici sa fie.

| Alexandru_Alex_1990_SRJO explică (pentru Donsavas):

Deci in concluzie e cancerigen sau? Unii spuneti ca da, altii ca nu
Nu mai inteleg rolling on the floor

| Donsavas a răspuns (pentru Alexandru_Alex_1990_SRJO):

Medicul stabilește.

| Demidol a răspuns:

In strainatate deja este interzis in alimente si in magazinele alimentare.
Am vazut etichete pe care scrie mare: "fara ulei de palmier". Inseamna ca este nociv.

Răspuns utilizator avertizat