| Butterfly2110 a întrebat:

Una TPU, deci astazi am patit ceva asteptam randul la magazin si dintr-o data m-a dat in calduri imi era extrem de cald apoi incet incet incepeam sa ametesc inca putin si cadeam jos daca nu ma tine o ruda de a mea si mai nu am pierdut cunostinta la un moment mi sau astupat urechile lumea vorbea dar eu nu auzeam si daca intelegeam ceva era ca la mare departare ce sa cfie asta imi dati un raspuns va rog... Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Este un drum la doctor pentru analize generale.

De la o simpla cadere de calciu pana la insolatie. Orice e posibil.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare o criza de hipoglicemie, poate nu te alimentezi corect si nu mancasesi la timp. daca nu e asta, atunci trebuie sa mergi la medic.

| doctoressa a răspuns:

Pare un episod de hipotensiune arteriala. http://www.i-medic.ro/boli/hipotensiunea-arteriala

| AdelinaC a răspuns:

Imi pare un episod de hipotensiune.Se mai intampla, fie din cauza caldurii, fie din cauza ca ai stat in picioare nemiscat la coada.
Fa-ti acele analize de care s-a spus mai sus ca sa fii sigur ca poti elimina alta cauza.