| xDr0gs a întrebat:

Buna TPUcrying am nevoie de un raspuns urgent.Deci mi-am bagat un betigas de urechi in urechea dreapta si dintr-o data am inceput sa nu mai aud bine.Am sunat un prieten alarmat si auzeam putin cu urechea cand vorbea deci intelegeam ce zice.Nu am simtit nimic doar dintr-o data nu mai auzeam bine.Va rog un raspuns sunt foarte speriat crying DAU FUNDA SI VOTcrying HELPPP PLSSS

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Buna! Daca nu ai impins betisorul foarte adanc, si daca nu te doare, probabil nu ai nimic. Probabil doar ai impins ceara, formand un dop. Daca ai Audispray, foloseste-l, daca nu, spala-te bine cu apa fierbinte(nu prea fierbinte, ma intelegi).Apa fierbinte actioneaza mai bine decat apa rece. Stai linistit, daca iti afectai timpanul, te durea foarte tare.

| xDr0gs explică (pentru valentingb):

Buna.Am audispray si il folosesc de 3 zile.Nu m-a durut deloc! Si mama a zis ca mie astupata urechea cu ceara. Sper ca nu am patit nimic..Multumesc mult!

| Mihaela1964 a răspuns (pentru xDr0gs):

Il folosesti de 3 zile si tot auzi infundat?

11 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Audispray nu trebuie folosit zilnic, ci doar cand simti nevoia. Citeste prospectul. Nu-ti fa griji, pana dimineata iti trece. Pa, pa!

| RAY a răspuns:

Ai grija ce faci poti ramane fara auz pe viata nu baga in urechie de astea du-te la un orl de urenta

| Azµre a răspuns:

Vezi un orlist s-ar putea să fi provocat ceva răni la nivelul timpanului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la orl

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Tine-te de nas si incearca sa expiri cu grija aer.CU GRIJA.Ca aerul iese print timpan.Mi s-a intamplat si mie.Am trecut cu bine.Niste bule de aer sau ceara de urechi.Dar daca inainte sau dupa nu cum mult dupa ce ai facut baie sau dus ai sa impins betigasul acela nu-i problema prietene.Stai chill.

| K3110 a răspuns:

Timpanul se reface

| RAY a răspuns (pentru K3110):

Timpanul se reface IN BASME

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru RAY):

laughing