| RoseOfTheFire a întrebat:

Unde ar fi mai indicat sa merg la un neurolog sau ortoped?

pentru a imi scrie un bilet de trimitere catre radiologie pentru un RMN, sa nu platesc pretul intreg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti merge cu trimitere de la medicul de familie la orice spital care are RMN, dar numai medicul specialist poate hotara daca este sau nu nevoie de acesta scumpa investigatie.

| RoseOfTheFire explică (pentru neutrino):

Pai eu vreau sa fac RMN-ul intr-o clinica privata, de aceea vreau trimitere de la medicul specialist sa nu platesc pretul intreg. Si inca ceva, merg la specialist dar la care, neurolog sau ortoped?

| neutrino a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Medicul de famile iti poate spune asta.

| RoseOfTheFire explică (pentru neutrino):

La ce medic de familie am, mai bine ma duc eu la un medic specialist in oras...