| Ralukka a întrebat:

Unde e mai nedureros sa-mi fac analizele? In deget sau in mana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KateMiddleton a răspuns:

Normal ca din deget e mai putin dureros, dar curge o cantitate foarte mica de singe.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din deget nu se ia sange pentru analize

| Ralukka explică (pentru suntserios):

Ba da!

| suntserios a răspuns (pentru Ralukka):

Sangele ala care se ia din deget e o cantitate foarte mica si e pentru o singura analiza gen glicemia. Pentru un set de analize normale, corecte si compelete se ia sange din vena nu din capilare.

| ElenaSA a răspuns:

Cred ca in mana.Dar nu stiu daca din deget poate lua asa cantitate mare de sange.

| drogh a răspuns:

Asistenta mereu imi ia sange din deget. Nu simti decat o intepatura si te doare doar cand scoate acul atat... Dar trebuie sa rezistihappy

| Morphines a răspuns:

Nu se fac analize în deget, de acolo se face testul de glicemie. Dar nici în mână nu este dureros, ci simți un discomfort constant.

| euuuy a răspuns:

In deget cred thinking