| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot sa donez sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Centrul Judetean de Transfuzie Sanguina! Daca nu stii unde e, intrebi orice taximetrist, sau o asistenta, medic, sau la 112... Bravo! - daca poti, mai ia pe cineva cu tine, care sa doneze! Primiti o zi libera platita! de la servici/facultate, + bonuri de masa in valoare de 50 de lei! si e benefic si pentru sanatate!

daniela
| daniela a răspuns:

La orice centru de hematologie detalii poti gasi pe http://www.doneazasange.ro/donatori.html

kratos
| kratos a răspuns:

Centrele de transfuzie: http://www.doneazasange.ro/centre_transfuzie.html!

| vilmaristul a răspuns:

La centrele de transfuzie din localitatea de resedinta