| NebunaaaaaaBlonda a întrebat:

Urgenta! Recomandati-mi o masca pentru cresterea parului cu ulei de masline. P.S: stiu ca uleiul de ricin e mult mai bun dar tocmai mi s-a terminat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pisikutzza22 a răspuns:

Le tii cateva ore inainte sa te speli nu uita sa masezi bine radacinile (stimuleaza circulatia, deci cresterea parului) masca este indicata o data pe saptamana.succes!(funda?tongue)

5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Formati o pasta amestecand ulei de masline, miere si scortisoara pudra. Masati pe scalp si lasati pentru 15 minute. Clatiti apoi parul folosing un sampon pentru scalp sensibil. Puteti repeta acest tratament de trei ori pe saptamana. Uleiul de masline se poate folosi si in combinatie cu usturoiul sub forma de masca care se lasa pe par timp de 3 sau 4 ore dupa care se splala parul cu apa calduta.
Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/......ana-oricui

| fabiola a răspuns:

Toarna zeama de lamaie peste drojdie de bere si amesteca compozitia cu un galbenus de ou provenit de la gaini crescute la tara!

| pisikutzza22 a răspuns:

Galbenus de ou ulei de masline si putina zeama de lamaie