| AdellaAdella a întrebat:

V-ati scos vreo alunita cu ulei de ricin? As vrea sa stiu cum a decurs totul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MaidenRose a răspuns:

Personal mi-am scos o alunita de pe obraz cu tinctura de propolis (o gasesti la plafar). Imbibi o bucata mica de vata in tinctura, o tii pe alunita in jur de 5-10 minute. Repeti operetiunea in fiecare zii, rezultatele sunt rapide. Fundita? happy

| AdellaAdella explică (pentru MaidenRose):

Pai si cum a cazut, sau ce s-a intamplat?happy

| MaidenRose a răspuns (pentru AdellaAdella):

La inceput alunita era proeminenta, cu timpul(1 luna) s-a restras pana a disparut. Trbuie sa continui acest tratament 1-2 luni, depinde de cat de proeminenta e alunita. I hope I helped you ^_^

| AdellaAdella explică (pentru MaidenRose):

Da,multumesc big grin

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul mod in care se scot alunitele e chirurgical.
In rest trebuie lasate in pace, pentru ca exista riscul sa se cancerizeze.

| LuFacs a răspuns:

Este cam periculos, mai bine te-ai duce la un medic specialist.

| andreibg a răspuns:

Pai nu incerca asta acasa trebuie sa te duci la spital pentru ca daca nu scapi de ele chirurgical ci prin alte metode poti face cancer