| Calancea_Eugenia_1961 a întrebat:

Va intreb daca ma puteti ajuta, nu mai reusesc cu banii dintr-o pensie medicala de 613 lei.Sunt operata de un cancer uterin in gradul 2 acum 2 ani, apoi dupa 3 luni de tratament am facut radioterapie 30 de sedinte. Dupa trei luni a aparut o fibroza retroperitoniala care a cuprins partea de jos si a cuprins si ureterele care au fost strangulate facandu-mi nefuntionali rinichii.Am fost operata de 2 ori punandu-mi stenturi ureterale de lunga durata pe care nu le deconteaza, apoi a aparut si edem limfatic care s-a intins pe picioare si burta, Ca sa pot supravetui cumpar tot timpul suplimente naturiste antitumorale, acum am schimbat din nou stenturile ureterale si acum cu imunitatea scazuta fac raceli dese si urinez mereu cu sange. Cand am intrebat daca se mai rezolva situatia mea, mi s-a spus ca toata viata voi pune stenturi si edemul nu dispare...Acum ca sa fac ceva sa mai uit de dureri pentru ca sunt dureri mari de la fibroza si rinichi m-am apucat sa scriu poezii, dar ca sa public imi trebuie bani pe care nu ii am. De asta va cer ajutor...

Va multumesc mult.
Utilizator

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Imi pare rau.

Fa o postare pe Facebook, lumea va distribui si te va ajuta, pe TPU fiind anonim si fiind numai copii pe aici nu vei rezolva nimic, iti trebuie transparenta...

Multa sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Draga Eugenia, imi pare tare rau ca treci prin asemenea probleme de sanatate si iti doresc din toata inima sa te insanatosesti rapid.
Eu as vrea sa-ti mentionez un tratament cu argila, care e-ar putea ajuta sa elimini din viata ta acele stenturi si rinichii sa-ti functioenze normal. In orice caz, tratamentul cu ARGILA este benefic pentru tot corpul.
Cu cat sunt mai multe probleme in corp, cu atat devine mai spectaculoasa vindecarea.
Argila, este singura solutie care scoate radiatia din corp si este dovedita stiintific prin studiile ei efectuate de oamneiid e stinta
In Romania, dl. inginer Mircea Bocan o aduce din tibet si o poti comanda la dansul sau la anumite farmacii naturiste.
Comenzi directe se pot face pe e-mail: office@ argila-algo.ro sau la tel. 0258.865.677. Pentru de­ta­lii despre cura cu argilă şi tratamente persona­lizate, pot fi contactat oricând la tel. 0788.233.873

Despre beneficiile argilei, poti citi pe internet, cat si sutele de postari de la oameni bolnavi care s-au vindecat sau au fost ajutati, fiind in curs de vindecare.
Este recomandata in mod express si de mare succes, pentru cei bolnavi de: hepatite, ciroze, boli digestive, probleme mari de rinichi, inclusiv celor care fac dializa, boli de piele samd.
https://argila-algo.ro/
http://www.formula-as.ro/......ecat-22422
Iar aici, aveti un video cu dl Bocan, care explica tot:
https://www.youtube.com/watch?v=NDht_OhMzdU