| Tobiii a întrebat:

Va rog ajutati.ma! Ieri mi-am facut rapid un dus, pentru ca trebuia sa plec, iar cand ma spalam pe cap mi. a intrat deodata multa apa in urechea stanga si am simtit o intepatura. Dupa m.am uscat cu feonul, dar nu prea bine, pentru ca eram presat de timp asa ca am plecat asa. Astazi cand m.am trezit urechea era infundata si simteam intepaturi. Cand tin capul intr. un anumit mod mi se desfunda putin. In seara asta( de.asta am postat) s. a infundat de tot si nu aud deloc bine cu ea.Stie cineva ce ar putea fi sau daca e grav? Pot face otita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| iulikka a răspuns:

Da din cap, in partea care ti-a intrat apa in ureche pana iese, eu asa fac cand sunt la plaja si`mi intra apa in urechi

| CandyHearts a răspuns:

Cum naiba sa o impinga? si mie mi-a intrat odata si am folosit betisoare de urechi...le bagi in urechi si findca la capete au putina vata absoarbe apa si gata

| szergiu a răspuns:

Sari in un picior, pe piciorul in care iti e infundata urechea.

| happyendings a răspuns:

Du-te la un orl