| MariannN20 a întrebat:

Am urechea infundata si ma doare. de ce nu stiu adica nu am intrat in apa de mult timp deci otita de apa nu am. exista metode de a desfunda urechea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te doare ai otită. Mergi la medic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergand la medic, e singura solutie daca nu vrei complicatii

| MariannN20 explică (pentru suntserios):

Prefer sa stau asa atunci

| suntserios a răspuns (pentru MariannN20):

Ok. Urechea ta, durerea ta.

| darrio2007 a răspuns (pentru MariannN20):

De ce sa stai asa? Vrei sa iti pierzi auzul? Fuguța la medic.

| dullcat a răspuns:

Buna.Exista solutie pentru desfundat la farmacie.Sa stii ca la medic nu te omoara, deci nu prea inteleg de ce ai alege sa stai asa.

| Drake21 a răspuns:

Bai Marean, betisoare de ureche sau sari intr-un picior cu capul intr-o parte unde e urechea infundata sau cascatul

| darrio2007 a răspuns (pentru Drake21):

Betisoarele nu sunt bune.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

E la farmacie un spray cu care te dai in ureche. Nu mai stiu exact cum se numea. Cand te dai "sfaraie" putin in ureche, dar dupa iese si dopul de ceara si astfel se desfunda urechea

| natur a răspuns:

Eu merg din trei in trei ani la medicul ORL la desfundat adica la scos dopul de ceara din urechi. Vezi si aici: https://www.youtube.com/watch?v=Sh-lHEsRhck