| girls_9639 a întrebat:

Va rog ajutati-ma vreau sa slabesc am 1, 62-1, 63 inaltime si 58 de kg. va rog sa imi dati o cura eficienta pentru a slabi cat mai repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| redfghh a răspuns:

Buna si eu am aceeasi inaltime ca tine 1. 62 si de curand am avut 57 kg dar acum am slabit la 54 deoarece am fost racita si am avut febra si nu am avut pofta de mancare dar mai demult am slabit beand ceai verde sau poti sa faci sport eu alergam cu fetele in fiecare seara sau redu portile de mancare aaaaaaa si cel mai importent nu mai manca dupa 6. oricum sa stii ca o fata cu forme e mai sexy decat un schelet dar totusi cred ca tu mai trebuie sa slabesti putin. sper5 ca ti-am fost de ajutorhappy

3 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Dieta cu mere. Slabesti un kg pe zi dar e cam grea. SAU. Mananci doar o masa pe zi, pranzul si asta sa reprezinte legume, fructe, brazeturi slabe in grasimi. Mananci cat sa te saturi. Eu asta il tin si deja ma simt mai usoara. Cred ca slabesti in jur de 500 de grame pe zi. Sportul e important:*. Alearga si fa abdomene:*

| deeyutzikprintzesik a răspuns:

Nu mai manca multa paine si fa multe exerciti in fiecare seara