| wrzzer123 a întrebat:

Va rog dati ceva denumiri de pastile de depresie sau ceva de calmare! Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Degeaba iti dam denumiri ca n-ai ce face cu ele. Pastile primesti numai dupa ce un psihiatru iti elibereaza rețetă.

| gabicoo a răspuns:

Pentru tine "Mona" de la EuropeanDrinks Rieni jud. Bihor!

| Furnicuta000 a răspuns:

5htp
E un antidepresiv, cel mai bun la ora actuala (dintre cele care se dau la liber) si cel mai inofensiv (practic e un supliment de triptofan/serotonina). Il gasesti la farmacie.
Medicamente de sinteza, antidepresive puternice, se dau DOAR dupa ce te consulta un medic psihiatru

| Bruno92 a răspuns:

Nu ai bani sa mergi la psihiatru? Sau ti rusine?
Nu iti da fara prescriptie antidepresive. happy

| Bruno92 a răspuns:

Du te ma omule la un psihiatru, roaga-te a biserica nu aici.ti sa explicat de nenumerate ori sa mergi la psihiatru.

| AlexValentinn a răspuns:

Pastilele de depresie se dau numai pe baza retetei medicale eliberate de psihiatru. Escitalopram, xanax, zoloft etc.

| Mmn a răspuns:

Control psiholog, nu e bine sa iei de capul tau antidepresive si sa devii dependent de ele

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Cel mai bine te-ai duce la un medic psihiatru pentru ati elibera o reteta, stiu ca este mai constisitor, dar este mai bine pentru tine. Dar sfatul meu este sa te distrezi cat mai mult, sa petreci timp cu prietenii(daca nu ai, fa-ti, nu e asa greu in ziua de azi), probabil prin distractie o sa uiti de toate probleme acestea ale tale. Si eu am avut perioade dificile, peste care am trecut cu greu, dar prin timpul petrecut distrandu-ma mi-am mai revenit, o parte. Sper ca te-am ajutat, spor sa-ti revii.

| Bruno92 a răspuns (pentru Dima_Alin_1998):

Este foarte greu nu greu. daca ai probleme psihice esti stigmatizat nimeni nu o sa te inteleaga si sa te acepte asa cum esti fiindca romanii si tigani sunt cele mai spurcate natii de pe pamant.

| Bruno92 a răspuns (pentru Dima_Alin_1998):

Nu se duce, aceleasi intrebari le pune.el nu intelege ca nu ii da tratament fara prescriptie ..eu cred ca are probleme mai grave decat depresia.
Probabil ca ii este rusine sa mearga.