| Stifler94 a întrebat:

Va rog frumos am nevoie de ajutor pentru sora mea: Se poate intampla ca durerea de ochi sa fie din cauza ca este nevoie de ochelari? are 9 ani jumate si pana acum nu aa mai durut-o ochii? A fost la 2 medici si ambii iau zis ca trebuie sa puna ochelari. Oare asa este? este adevarat? Va rog lamuritima si pe mine.
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 34588773 a răspuns:

Intradevar sora ta are nevoie de ochelari si consider asta o urgenta, deoarece irisul ei nu poate rezista la anumite impulsuri vizuale si este perceputa ca o durere...este posibil ca atunci cand sora ta intra de la lumina la intuneric sau iese de la intuneric la lumina sa simta dureri si mai mari.Eclar ca are nevoie de ochelari