| Saori a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutatistraight face. Nu stiu daca ati observat, dar pe pleoapa inferioara a fiecarui ochi avem cate o gaurica, sa-i spun asa. Ieri, eram la un gratar, nu eram atenta, mergeam cu capul in jos si mi-a intrat o crenguta fix sub ochiul stang. Azi am observat ca din acea "gaurica" a ochiului stang imi curge un fel de lichid albicios, dar ochiul nu mi s-a umflat. Acum vad cam in ceata cu ochiul stang. Va rog, sa ma ajutati si pe mine. Ce este? e grav?straight face e posibil sa fie o simpla infectie? va rog, mult, sunt destul de speriata, imi iubesc ochiilaughing. Dau fundita:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Du-te la doctor, nu te speria ca nu iti da injectii pentru asta laughing vezi in ceata din cauza acelui lichid cred eu, cel mai bine mergi la medic sa fi sigura, ochii iti sunt cei mai de pret pe lumewinking

10 răspunsuri:
| andre999 a răspuns:

Posibil o infectie bacteriana ai grija spala-te cu apa calduta si prezinta-te de urgenta la medicul oftalmolog o sa-ti dea cu niste substante cu actiune antibiotica.Nu te ingrijora nu e grav daca tratezi la timp. Fugi la doctor. Sanatate.

| andre999 a răspuns:

Bai nene nu mai dati sfaturi daca nici minimele notiuni de anatomie nu le cunoasteti. Auzi ii curge umoarea apoasa, bine ca nu ai zis ca ii curge aia sticloasa.

| คиค a răspuns:

Buna!

Eu te sfatuiesc sa mergi la medicul oftalmolog. Nu este ceva grav, probabil ca iti va da cateva picaturi pentru curatire.

| QuadruplePersonality a răspuns:

Umoarea apoasa nu cred ca are cum sa curga, este in interiorul ochiului.
Daca tie iti curge din pleoapa inseamna ca nu e foarte grav, dar tot ar trebui sa vorbesti cu cineva.

| jojobg a răspuns:

Cum sa curga nenea umoarea apoase rolling eyes? ce biologie stii =]]. du`te la doctor pentru ca s`ar putea sa fie o simpla infectie sau ceva mai grav si chiar si de la infectia aceea poti intampina greutati ale vederii in continuare

| IrxnIroxyI a răspuns:

Buna! Nu este grav, dar am patit si eu cu un cutit si am mers la medic si nu stiu cu ce m-a dat. Du-te si tu la doctor.

| pitesti a răspuns:

INTELEGETI SI VOI O DATA PENTRU TOTDEAUNA?!?!?! Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un doctor probabil iti curge umoarea apoasa poti sa ramai fara vedere ai grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un doctor si o sa iti dea o solutie ca sa iti pui in ochi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ii curge lichid seminal, numai face fato atat sex oral ca ti-a ajuns in ochi.