| victoriasss a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati scrieti-mi ce diete de slabire cunoasteti. Eu am nevoi de slabit 4-5 kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Renunta la produse din faina alba, cu mult ulei sau zahar (mai ales la zahar) si fa putin sport. In 4-6 saptamani dai sigur jos kilogramele astea.

auran
| auran a răspuns:

In general o dieta nu o poti alege dupa ureche pentru ca ti-ar putea face mai mult rau decat bine... Aici ai putea sa te documentezi si sa-ti alegi o dieta care ti s-ar potrivi fara sa te infometezi... http://www.121.ro/fitness-is-fun/articole_diete.php

| unicka a răspuns:

Dietele de slabit nu se tin din auzite pentru ca nu toate organismele sunt la fel, consulta un medic nutritionist

| MM a răspuns:

Eu am slabit 7 kg intr-o luna renuntand la dulciuri, prajeli, paine, sucuri, la mesele de dupa 6-7 seara.Am baut multa apa si ceai verde. Daca faceam si sport cred ca slabeam mai mult.
Fa-ti tu singura o dieta in functie de programul tau, de preferintele tale. Dimineata mananca ceva usor, iaurt sau cereale cu lapte, la pranz salata cu piept de pui la gratar, iar seara, pana in 6-7, o supa, iaurt, fructe. Si muuulta apa. Succes!

| snepy a răspuns:

Sport, nu manca gras si fa sport
si o sa slabesti

| adika a răspuns:

O dieta cu struguri, uite aici detalii:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Ce e atat de greu? Daca esti cat porcu' nu mai bagi in tine o troaca intreaga si mananci doar jumate...
Daca esti cat porcu' iesi afara si alearga ca nu slabesti de la butonatu' tastaturii...
Ce e atat de greu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport, sport, sport!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am slabit cu salate de 3 ori pe zi:
dimineata: salata + 2oua fierte tari taiate sau rase, sau 2 felii sunca, sau 1 chifla, sau br. vaci 0% grasime, sau 1 felie telemea 20% grasime.
pranz: salata + piept/pulpe de pui/curcan fara piele -la gratar/, sau peste la gratar/rasol, sau orez brun fiert, sau ciuperci gratar/inabusite, sau un cartof fiert in coaja ras peste salata, sau ton.
seara: salata cu orice care se poate manca dimineata sau seara, sau paste cu pulpa de rosii fierte si aromate cu ierburi, sau mamaliga cu br. vaci slaba si iaurt, mamaliga cu lapte 0. 1% grasime.

| alesaro a răspuns:

De unde stii ca trebuie sa slabesti 4-5 kg? Ai fost la un nutritionist? Intra si pe www.SlabescUsor.ro si vezi rezultate excelente si de durata. Dar inainte de a trage concluzii, da-mi un semn sa discutam si cu siguranta te pot ajuta

| Andeluzia1409 a răspuns:

Pe langa o dieta echilibrata si un program de fitness bine pus la punct, daca doresti o slabire acelerata, ai nevoie si de suplimente pentru slabit.

Vezi insa, sa nu cazi in capcana produselor care garanteaza o slabire de 5-10 kg intr-o saptamana, pentru ca iti poti distruge organismul.

Cauta cu atentie produsele ce contin compusi naturali 100%, nu substante chimice dubioase.

Poti vedea aici https://solutiidetop.ro/slabire/ o lista cu mai multe suplimente foarte bune.