| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ajutati-ma cu niste sfaturi pentru ca sa slabesc 5-7 kg pina la paste, diete daca cunoasteti va rrog mult. (Sunt fata am inaltimea 1.71 cm si 55 kg ) si e posibil atatea kg de slabit in acest timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Perfect de acord cu raspunsurile anterioare.

Răspuns utilizator avertizat
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

De ce ai vrea sa slăbești? Ai o greutate potrivita!

| Maya2014 a răspuns:

Tu nu esti sanatoasa la cap? Vrei sa fii schelete? Deja esti subponderala, pentru ce trebuie sa slabesti? La inaltimea ta cu 48 de kg o sa arati groaznic de slaba.Cine ti-a bagat ideea asta?

| Alelulu a răspuns:

Nu inteleg de ce iti doresti sa slabesti cand esti slabaaaaa conform raportului inaltime greutate, insa daca iti doresti asta incearca sa mananci regulat la ore fixe si sanatos. Mie nutritionistul mi a recomandat sa mananc asa : la 9:30 micul dejun ( 2 felii paine neagra cu gem ) la 12 gustare ( fruct) la 14-14:30 pranzul ('150 g carne vita peste sau pui cu 250 g legume in salata sau la tigaie fara ulei ) la 17 gustare ( fruct) iar intre 19-20 cina ( cantitatile de la, pranz). Daca itimai e foame seara un fruct. Daca vrei sa mananci ceva mai gras poti manca in prima parte a zilei la pranz de preferat. Evita lactatea cu 0% grasime ca au multe chimicale. Consuma iaurturi lapte cu 2%. Astea nusunt doar pentru slabit ci si pentru um stil de viata sanatos. Daca vrei ceva dulce sau etc mananca lamgustare. Astfel iti inveti metabolismul sa arda indiferent ce mananci. O zi buna si sanatate!

| AceAl3 a răspuns:

Nu e chiar indicat sa mai slabesti...adica la 1, 71 si 55 de kg..inafara faptului ca vei arata ca u nschelet ambulant dar gandeste-te la sanatatea corpului tau care trebuie sa aiba ceva grasimi in corp.tu esti deja sub greutatea ideala...tu ar trebui sa te ingrasi sa ajungi la greutatea deala nu s-a slabesti..nu iti bate joc de tine copilule

| dhgrufgyrjk a răspuns:

Heey, eu nu ma simt bine la 55 kg ...si imi dau seama cum voi arata la 49 kgwinking

| dhgrufgyrjk a răspuns:

Ok, poate 48 e prea putin, dar 50 kg am avut cu 2 luni in urma si e bine...dar cum sa slabesc 5 kg? crying(