| Irina777 a întrebat:

Va rog mult sa va dati cu parerea, deja de doua ore nu-mi trece durerea din partea stanga a pieptului, sunt niste intepaturi, inteapa regulat la fiecare bataie de inima, niciodata n-am avut probleme cu inima, mentionez ca acum duc un tratament iar in instructinea unui tip de pastilele care li-am luat dimineata scrie ca foarte rar pot sa apara dureri de inima, pastilele se numesc Pulcet, insa acum deja e seara poate sa fie din cauza lor? De la inceput ma intepa foarte tare nici sa respir nu puteam, acum stau in pat si tot simt intepaturi mai slabe, dar daca fac efort sau ma culc pe o parte simt intepaturile si mai tare, am luat si valeriana si volidol, si apa cu zahar am baut, ce sa mai fac si de la ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Eu am avut intepaturi dese, regulate si de durata asa ca tine acum vreo 3 ani, am mers la medic si s-a constatat ca nu aveam calciu ionic si am luat supliment de calciu ionic de la o farmacie.Du-te la medic, te consulta si apoi iti spune ce are.Cand ai probleme cu inima te doare in piept nu te inteapa inima.Dar oricum cel mai bine e sa mergi la medicul de familie.Sanatate

| neutrino a răspuns:

Daca ceea ce spui este real, atunci singura rezolvare este sa mergi la medic: sfaturile medicale obtinute din gura lumii, pe marginea santului, nu-ti pot face bine, ba din contra!

| SkyPilot a răspuns:

Daca ai facut cumva efort in ultimele 24 de ore, problema ar putea fi si de la muschii intercostali. Daca este din cauza lor, nu poti localiza precis durerea si crezi ca ai probleme fie cu inima fie cu plamanii. In acest caz te-ar ajuta ceea ce ajuta la atenuarea durerilor produse de febra musculara.

| kiri11 a răspuns:

Astfel de dureri nu sunt normale. Trebuie sa consulti un medic specialist cat se poate de repede.

| Irina777 explică:

Deci au trecut 3 zile de atunci, pana in seara mi-a trecut, insa acum ma inteapa doar daca expir tot aerul din piept, sau cand ma rad, sau cand ma aplec, ma inteapa si daca vreau sa ma culc pe partea stanga, astfel dor noaptea doar pe partea dreapta. Maine am decis sa merg la medic, cum credeti ce poate sa fie?