| Andreea9222 a întrebat:

Va rog nu radeti de intrebarile mele:
1. Daca ma masturbez pot sa-mi pierd virginitatea?
2.Cu vibratorul folosit doar pe clitoris si putin pe langa pot sa-mi pierd virginitatea?
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Bine mai, este doar o pielita, nu stiu de ce se pune atata valoare pe ea. Daca te masturbezi, din punct de vedere al religiei nu mai esti virgina. Daca te-ai - asta - cu vibratorul, si baiatul cu care vei fi nu te va crede, atunci da-i papucii.

| Floreenofficial a răspuns:

1. da, te poti autodezvirgina.
2. da, poate aluneca si te poti penetra cu el. straight face

| Anthaeus a răspuns:

Ntz ntz ntz tongue
1. depinde cu ce... fara elemente ajutatoare nu
2. nope

Inca o chestie... daca te doare si curge sange atunci poti sa incepi sa-ti faci griji. La intrarea in vagin e dupa cum, presupun, ca stii si tu, o membrana care se numeste himen. La unele femei e mai flexibila, la altele mai putin flexibila. In orice caz, de cele mai multe ori cand se rupe provoaca sangerare si disconfort manifestat prin durere/usturime. In principiu cam despre asta e vorba. Dar daca himenul tau e intact, n-ar trebui sa incapa decat cel mult. cel mult doua degete pana in vagin. Have fun! happy

| Anthaeus a răspuns:

Ntz ntz ntz tongue
1. depinde cu ce...fara elemente ajutatoare nu
2. nope

Inca o chestie...daca te doare si curge sange atunci poti sa incepi sa-ti faci griji. La intrarea in vagin e dupa cum, presupun, ca stii si tu, o membrana care se numeste himen. La unele femei e mai flexibila, la altele mai putin flexibila. In orice caz, de cele mai multe ori cand se rupe provoaca sangerare si disconfort manifestat prin durere/usturime. In principiu cam despre asta e vorba. Dar daca himenul tau e intact, n-ar trebui sa incapa decat cel mult.cel mult doua degete pana in vagin. Have fun ! happy

| anonim_5778 a răspuns:

NU, daca nu il introduci in vagin nu poti sa-ti pierzi virginitatea

| denisa_4752 a răspuns:

Daca nu are loc penetrarea.nu cred ca iti poti pierde virginitatea.

| Cevaacilea000 a răspuns:

Heiii,
1. Depinde de cum o faci daca introduci in vagin degete de exemplu, da poți să îți pierzi virginitatea
2.nupp