| nictull a întrebat:

Va rog raspundeti urgent!

Salut TPU,
Astazi cand am ajuns acasa una din cele 3 pisici ale mele ma astepta pe scari.Credeam ca ii este foame si i-am pus lapte dar nu a vrut sa beie(lapte proaspat)...am hranito cu lapte folosind seringa si i-am dat pana am vazut ca se opune si am incetat.Dar pisica mea tot nu are vlaga in ea.Cred ca a fost otravita,, ea umbla mereu cu celelalte 2 dar celelalte nu au nimic.Aceasta pisica este foarte energica si jucausa dar acum sta langa mine si nu face nimic,, se misca doar putin.Am verificat nasul si nu e umed poate doar unpic unpic de tot.Nu stiu ce sa fac ..nu am cum sa merg la veterinar caci e 21:06 si e duminicacrying

Va implor rasp repedecrying nu stiu ce sa ii mai fac am impresia ca e pe moartecrying

VA ROG DIN suflet! Pisica are doar 1-2 luni maxim!
Inca e mica si suge de la mamica ei!
Va rog help now repedecrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreea171998 a răspuns:

Te rog, calmeaza-te, este posibil sa fie otravita.Incearca sa ii dai lapte acru adica un fel de sana pentru ca daca este otravita acela o va ajuta sa ii treaca.Maine mergi cu ea la veterinar cat ma repede.Vezi daca are temperatura sau ceva. Oricum cred ca este prea devreme se intre in calduri.Probabil ca a ingerat ceva sau a mancat ceva care nu i-a priit pentru varsta ei.Incearca sa o pui la sanul mamei ei si vezi daca suge.Altceva nu mai stiu ce sa-ti zic. Sper sa se insanatoseasca.

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Cand sunt otravite, mai ales daca sunt mici, nu rezista atat de mult, mor in scurt timp si fac destul de urat, nu sunt doar fara vlaga Nu exagera, nu este pe moarte. Poate sa fie mai molesita din cauza caldurii. Ai grija sa fie hidratata, ii poti da apa cu seringa si du-o maine la veterinar. Sau poate a fost deochiata, eu stiu.

| Empathizer a răspuns:

La Facultatea de Medicina Veterinara de pe cheiul Dambovitei exista un spital veterinar, cu garda de noapte. Daca esti din Bucuresti, du acum acolo pisica.