| Naughty13 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, am un frate mai mic, si azi am ramas eu cu el acasa
Cat eram eu la calculator el am mancat detergent ce poate sa se intample va rog mult sa imi raspundeti cat mai repede!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XxXxAlessiaXxX a răspuns:

Stai linistit. Daca a mancat in cantitate mica nu i se va intampla nimic.Dai se bea lapte cald. Daca a mancat in cantitate putin mai mare va avea parte de o usoara intoxicatie sau ii va fi putin rau.Mai bine te-ai anunta parinti. Daca s-a pus si a mancat un pumn de dero ceia ce nu prea cred. presupun ca nu e goarte gustos dero si cum la pus in gurita i-a simtit gustul si nu i-a placut nu a mai mancat nu i se va intamplat nimic.Dar daca intr-adevar a mancat foarte mult dero mai bine ai chema ambulanta ca sa nu ai vreo surpriza.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca a ingerat detergent, copilul s-a intoxicat --- trebuie chemata ambulanta. Suna-ti intai parintii si anunta-i.

| XxXxAlessiaXxX a răspuns:

Nu are ce sa i se intample daca a mancat in cantitate mica si doar o data in viata.Doar o sa il curete putin la stomac, sau o sa ii "mearga" burta. Daca e mai sensibil ii va fi unppic rau atat tot.

| yekto a răspuns:

Da-i sa bea lapte si suna la un medic. daca nu ai nr de tel suna la 112

| serjQKyG a răspuns:

Ce faza tare, big grin dar asculta sunai lui maicata sau intra pe gogle si scrie detergente cauta sa vezi ce ingridiente contin dupa care dacai ceva grav (un ingridient chimic) suna la 112