| anonim_4396 a întrebat:

Va rog TPU ajutati-ma! azi am cumparat zynerit de la farmacie dar faza e ca nu m-am dus la niciun doctor.si intr-un fel mi-e frica ca am auzit ca iti inroseste pielea. vreau sa aflu de la voi care ati folosit sau folositi cum va simtiti adica va inrositi? sau va e bun? si va trecut cosurile? si trebuie sa te speli dupa un anumit timp dupa ce aplici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ralucaralu a răspuns:

Eu folosesc de 1 an zynerit si sunt chiar multumita. Nu inroseste pielea deloc si daca te tii de tratament chiar scapi de cosuri. Mie mi l-a recomandat dermatologul, dar nu e nici o problema daca iei. Mie mi-a mai dat o crema pe langa zynerit si mi-a spus sa le folosesc pe amandoua pentru ca zynerit e foate puternic. Cealalta se numeste Akne-syt de la ivatherm. Daca nu vrei sa risti, poti merge la dermatolog si iti va spune el ce e mai bine sa iei.Succes!

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Aplic-o doar pe cosuri.

| AdelinaC a răspuns:

Si eu ma dadeam cu prostia asta prin a 8-a(parca) si nu a avut niciun efect.Nici nu ma inroseam nici nu imi treceau cosurile.Mie mi-au trecut de abia acum, la 18 ani, simplu, de la sine fara sa ma dau cu ceva.

| BlackNights a răspuns:

Stai linistita. E adevarat ca usuca pielea si se inroseste, dar daca aplici putina crema dupa esti ca noua.

| summertime a răspuns:

De obicei, de la Zynerit se duc cosurile si pielea se inroseste doar daca dai in cantitati mari acolo unde nu ai cosuri.Acneea(cosurile) e provocata de niste bacterii, iar daca nu iti trec cosurile de la Zynerit inseamna ca acele bacterii sunt rezistente la el. Sper ca te-am ajutat!

| ronaldo2011_1946 a răspuns:

Nu inroseste deloc pielea. Si eu am avut probleme cu cosurile si aproape mi-au trecut de cand il folosesc. Dermatologul mi la recomandat si chiar a dat rezultate. Funda big grin?