| anonim_4396 a întrebat:

Va salut! Am citit pe internet, insa, parerile sunt impartite. Vroiam sa va intreb, ca sa dai la medicina, la admitere, trebuie sa dai examen la biologie si la chimie sau este la alegere...Doresc sa dau la facultatea din Constanta si nu stiu la ce sa ma astept...Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Pe site-ul lor nu e afisat nimic dar anul trecut din cate vad eu s-a dat numai biologie deci e posibil sa se dea o singura materie

| UnNumeMic a răspuns:

Pentru a da la medicina trebuie sa termini liceul cu mediile la biologie si chimie cu 10, trebuie bineinteles sa dai examen si la biologie si la chimie, dar sunt si ramuri ale medicinei care nu folosesc decat biologia. Daca gasesti acea ramura si te atrage incearca si nu o sa ai nimic de pierdut.Multa bafta.

| SeSu2012 a răspuns:

Buna pe site-ul lor http://www.medcon.ro/admitere.php#sub pe cate vad eu doar din Biologie se da admitere :) nu cred ca trebuie sa dai din Chimie si in Oradea unde sunt eu la fel doar din biologie... Funda?:>