| YoManYo a întrebat:

Va salut cu respect!
Acum o saptamana am avut ghinionul sa calc stramb si sa-mi fracturez metatarsian 5-ul.
Domnul doctor mi-a recomandat gipsul.
Dupa o saptamana de ghips am observat o umflatura nu foarte agresiva, mici vânatai la baza degetelor mici (cred ca de la faptul ca atunci cand am calcat stramb ele s-au dat peste cap) si dureri in momentul in care lasam piciorul jos si nu-l tineam cum mi-a spus dl doctor (deasupra nivelului inimii)
Am fost astazi la el si mi-a spus ca sunt normale aceste simptome si mi-a schimbat gizma gipsata cu atela.

Acum as dori daca se poate si sfaturile membrilor de aici! #
VA MULTUMESC ANTICIPAT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aCek1ng a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa faci cum zice doctorul.
Dupa altcineva nici nu ai cum sa te iei ca na...doctoru e doctor.

| DanielCD a răspuns:

Si crezi ca "user-ii" sunt mai scoliti decat un medic? adica au o pregatire mai vasta in medicina, decat un medic! Deci, recomandarea este sa consulti si alt medic daca in asta nu ai incredere! Bafta!