Întrebare recomandată | v11 a întrebat:

Va salut pe toti, azi am avut urmatorul incident : o minge de volei m-a lovit exact in penis, dupa aceea m-a durut 5 min si acum cand stau pe fund sau incerc sa ridic greutati simt o durere mica in josul burtii, ar trebui sa merg la medic sau sa astept vreo cateva zile si trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ralucutzica a răspuns:

Iti recomand sa te duci la medic, si incearca ca dupa acea lovitura sa nu mai faci mult efort linisteste-te putin timp.

21 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Asteapta o zi sau doua si daca nu trece, mergi la medicul de familie. Insa sper sa treaca, nu te mai gandi la asta!

| Oana92 a răspuns:

Mergi cat mai repede la medic! Multa sanatate!

| dragos9234 a răspuns:

Cel mai probabil iti va trece.
Asteapta pana maine, daca nu iti va trece du-te la un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lovitura IN penis nu are nici pe naiba, in schimb lovitura in oo doare ca naiba. Pe tine te doare putin mai sus. Daca este genul de vanataie care se vede mai jos de buric, in timp in trece, daca durerea o simti in interior este putin mai grav. Parerea mea este ca toti am primit lovituri pe acolo in viata si nu s-a facut atata caz de asta. Eu nu cred ca se usuca si cade, dar daca tu iti faci griji, mergi la un doctor de specialitate.
Partea cea mai nasoala este ca in afara de o palpare cu palma si intrebari stupide, nu are ce sa-ti faca. Nu stiu nici cati ani ai, dar, daca ai probleme cu erectia, cu urinarea sau alte probleme de genul este mai grav, daca nu, stai linistit, o febra musculara la stomac doare mai mult. Eu as folosi un unguent de genul celor folosite la junghiuri in acea zona si as mai astepta cateva zile.

| v11 explică (pentru anonim_4396):

O simt in interior

| tpuforyou a răspuns:

Stai linistit iti trece!, am patit si eu asta dar la mine a fost lovituta intentionata!

Răspuns utilizator avertizat
| Criiistinutsa a răspuns:

Poate si in subconstienul tau se intampla aceste lucruri.

| AlcolicSmile123 a răspuns:

Du-te la un doctor.

| myruna2012 a răspuns:

Daca te duci la medic azi, el trebuie sa iti scrie ceva, nu?

Dar nu te va ajuta ca iti va trece in 2 zile.

Asa s-a intamplat cu verisorul meu, cand i-am dat cu o minge de fotbal in penis l-a durrut si in 2 zile gata!

| catalinutza99 a răspuns:

Eu zic sa tratezi durerea cu o punga de gheata te ajuta imediat.

| Rain1 a răspuns:

Probabil iti va trece intr-o zi/doua. Totusi in caz de ceva, eu zic ca e mai bine sa mergi la doctor. Cum zicea si Valeria, incidentele mici provoaca probleme mari. Am trait-o si o traiesc pe pielea mea. Nici acum nu am scapat de spitale, din cauza ca nu am fost la timp. Bine e alta problema la mine, dar intelegi.

| Mihai_Alin_1997 a răspuns:

Nu costa mult daca te duci la un medic.

| Awake a răspuns:

Astepta,te doare in josul abdomenului am dreptate? astepta, trece cu timpul, in maxim 24 ore trecere, funda?

| Valeria_Veronica_Diaconu_1982 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la un medic de specialitate pentru ca incidente mici pot provoca probleme mari.nu ai nimic de pierdut doar de castigat.medicul iti va spune ce trebuie facut