| anonim_4396 a întrebat:

Vara asta mi-am pus in plan sa slabesc.momentan fac bicicleta in fiecare zi+niste exercitii pentru picioare si alerg dimineata cu o colega.ma gandeam sa ma apuc si de abdomene pentru burta, dar problema e ca pe de-o parte, am auzit ca abdomenele iti formeaza muschi si nu arde grasimea, iar pe de alta parte, exact inversul.care e adevarul pana la urma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Fireste ca daca faci abdomene scapi de butica...iti spun eu din experienta happy

apropo, tata a slabit mancand la masa doar o felie de paine, in rest orice happy

| myhay144 a răspuns:

Oricare ar fi adevaru tot iesi cu ceva in castigwinking, sa zicem ca iti formeaza doar muschi si nu slabesti de la abdomene, dar vei slabi de la celelalte exerciti si putin mai strict sa fi la alimentatie, adica paine 3 feli doar dimineata atat, in rest sa nu mananci prajit, sau cu grasime, doar pe gratar si fiert, legume fructe salate si daca ai bani cumparati niste vitamax ca sa iti reziste corpul mai bine, succes

| dichi a răspuns:

Adevarul este foarte simplu. Fiecare om, indiferent de varsta sau sex are abdomenul format perfect. Acesta insa nu se vede deoarece este acoperit de un strat de grasime, la altii mai mare iar la altii mult mai subtire. Facand exercitii pentru abdomen, nu iti vei dezvolta abdomenul in asa maniera incat sa ti se formeze muschii. Vei antrena muschii abdominali, vei consuma un numar de calorii si atat. Nu poti slabi doar din abdomen, cand slabesti, slabesti pe intreg corpul si iti recomand sa arzi in jur de 500 de calorii pe zi pentru a slabi in mod sanatos. Sfaturi despre slabire poti gasi si la www.cura-de-slabire.net

| stefan_4644 a răspuns:

Abdomenele intr-adevar nu ard grasimea exercitiile cardio gen jogging o ard mai mult si un regim alimentar echilibrat. Daca esti baiat si vrei patratele faci abdomene cat poti combinat cu joggingul pentru. ca pana nu dispare grasimea nu se vad muschii abdominali indiferent cat de lucrati sunt. Daca esti fata faci pentru. tonifiere deci faci vreo 40 de abdomene la 2 zile cat sa fie tensionati, fara sa se definitiveze.bafta.