| mepetz a întrebat:

ma numesc costel, am 15 ani aproape 16, 1, 80-1, 85, 60 - 66 kg
Vreau sa ma apuc de exerciti zilnice pentru abdomen, forta
si sa dau grasimea de pe burta jos si picioare
eu m-am gandit asa
dimineata la 7-8mananc, 10 alergat 30-1 ora, 11 exerciti si tras de greutatii.
exercitiile vor fi in seriia cate 2-4 de 2 ori pe saptama fiecare
intrebarile mele sunt astea e bine sa manancla ora 7-8 dimineata?
e bine sa alerg o ora in fiecare zi + exerciti si greutati?
voi face abdomene, tractiuni, flotari nu toate in fiecare zii, o grupz 2 ori saptamana

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa mananci dupa alergat pentru ca din cate stiu dupa efort fizic timp de o ora corpul icna arde grasimi si nu se depune la fel mancarea. Ai grija si la alimentatie sa eviti pe cat posibil prajelile, dulciurile, sucurile din comert, patiseria, fast foodul, painea alba. Si bea 2L de lichide pe zi (apa, ceai indulcit cu miere, suc de fructe facut de tine fara zahar)

| mepetz explică (pentru Adry05):

Pai eu am auxit ca trebuie sa mananci inainte cu 2ore ca sa aiba organismul ce consuma, pot sa ma las de toate fsdt food etc voi ava grija ce manancdar painea?
cu paine se mananca tot

| Adry05 a răspuns (pentru mepetz):

Poti s-o inlocuiesti cu cea neagra sau integrala si ai grija sa fie in cantitati cat mai mici. happy

| Moonlight15 a răspuns:

Trebuie sa mananci la cantar ca sa dai burta jos...