| kimikimouse a întrebat:

Vi s-a intamplat sa va intarzie menstruatia mai mult de 2 saptamani? Ce ati facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Da, m-am panicat putin, doar ca m-am informat si am aflat ca factorii care fac, ca menstruația sa întârzie sunt multi, precum: stres, Alimentația necorespunzătoare si multe altele.

| Mihaella4356 a răspuns:

Mi s-a întâmplat o singură dată să nu îmi vină deloc timp de o lună. Am mers la un consult ginecologic, mi-a facut o ecografie (ca sa vada daca nu sunt însărcinată) si apoi mi-a prescris o reteta pe care trebuia sa o iau dacă nici luna următoare nu îmi venea. Din fericire imi venise a doua luna așa că nu am mai luat nimic.
Dacă ai o viata sexuală activă poti face și un test de sarcina, poate problema e acolo laughing

| kimikimouse explică (pentru Mihaella4356):

Ok si a doua luna inseamna la cate zile? Ca eu sunt in 56-a zi

| nnnnsbbs a răspuns:

Daca ești la început de drum cu menstruația îți poate întârzia și 2-3 luni. Eu asa am patit.
Nu trebuie sa te agiți. E normal.
Am mai întrebat și eu ceva despre menstruație zilele trecute dar nimeni nu mi-a răspuns.
Luna aceasta am o menstruație cu durerile de burta normale, destul de tari, dar cu un flux foarte puțin față de alte dați și culoarea la fel, nu la fel că alte dați. Cineva știe ceva?
Mama mea mi-a zis că sa nu îmi fac griji dar ea nu prea a avut probleme de nici un fel de sanatate și nu prea stie nimic.

| kimikimouse explică (pentru nnnnsbbs):

Am patit si eu sa fie totul normal, si fluxul sa fie mult mai mic (chiar luna trecuta am patit). Stai linistita, asta nu e o problema.

| MadalinaVieru a răspuns:

Buna, am avut si eu in trecut problema asta, mie cateodata imi sarea si cate o luna ba chiar mai mult, am facut tot felul de controale si nu aveam nici o problema, mi sa recomandat sa iau anticonceptionale sa se regleze. Nu le am luat mult vreo 6 luni si de atunci nu am mai avut probleme, max 1, 2 zile de intarziere