| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa beti lapte si sa va simtiti rau dupa aceea? ca eu daca beau 2-3 cani de lapte dupa aceea ma apuca o durere de cap si un fel de greata care dureaza pentru cateva ore si nu stiu de ce, sa fie oare o intoleranta la lactoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu. Pur si simplu nu merge lapte dupa vodca sau lapte dupa bere. Cred ca ar trebui sa renunti la una dintre ele. La lapte, de pilda.

| Λndrei a răspuns:

O cantitate prea mare de lapta administrata la intervale de timp mici nu este buna deloc pentru stomac.

| RoseJ a răspuns:

Da, ai intoleranta la lactoza. aceste simptome le-am avut si eu la inceput, acum s-au agravat, nu mai pot consuma deloc lactate pentru ca imi fac foarte rau, am stari de voma, dureri de cap, ameteli...te sfatuiesc ca nu mai consumi o perioada pentru a nu se agrava si mergi la medic din timp, nu face cum am facut eu...

| benteudarius a răspuns:

Remedii intoleranta lactoza: www.bendo.ro/intoleranta-la-lactoza/

| amaliaamy a răspuns:

Nu e bine sa bei atat lapte pentru cate poti inbolnavii ai grija poate laptele so fi stricat