| aleee5262 a întrebat:

Vi se pare nociva narghilea? Ma refer in cazul in care iesiti o gasca de prieteni o data la nu stiu cate luni si aveti chef de o narghilea, poti spune ca e o problema? Pana la urma e doar abur cu aroma, dar sa nu fie consumata des, ma refer la cateva luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tot ce bagi în plămâni, distruge până la urmă plămânii, asta este problema.

| Frank51 a răspuns:

Nu are efecte dacă este folosită foarte rar, la fel ca și consumul de țigări, alcool, droguri, o data la an.

| aleee5262 explică (pentru Frank51):

Da da alea creeaza dependenta si nu te mai poti lasa de ele

| Frank51 a răspuns (pentru aleee5262):

Nu creează dependență dacă sunt consumate rar.

| Werrich a răspuns:

Nu mi se pare nociva, eu pufai o data la 2 zile, este foarte buna.

| Alexnix1 a răspuns:

Este tot fumat.
Recomand pipa, este mai sanatos.