| alexutza9221 a întrebat:

Vinerea trecuta am avut un conflict cu o colega. Cand am ajuns acasa degetul mare mi se umflate, invinetise si nu mai puteam sa-l misc. Sambata dimineata m-am dus la urgente la floreasca. Acolo mi-a facut radiografie, mi-a zis ca oasele arata bine dar ca am o entorsa. Mi-a pus o atela ghipsata si mi-a zis sa vin miercuri la control. De atunci nu ma mai durut deloc. Miercuri m-am dus la control, mi-a dat jos atela, m-a pus sa misc degetu. Puteam sa-l misc cat de cat, ma durea putin, poate si din cauza ca era anchilozat. M-a apasat pe el, ma durea, mi-a put alta atela si mi-a zis sa o dau jos duminica. Nu ma m-ai durut deloc de atunci, ar avea ceva daca o dau jos maine dimineata? Si sa tin degetul doar intr-o fasa elastica? Nu mai suport sa stau cu ea, mi-e greu sa ma spal si sa fac totul cu stanga. Ar exista efecte adverse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Daca medicul a zis sa tii atela, ar fi bine sa faci cu spune, ca nu ti-o zice degeaba

| AmandytaErhan a răspuns:

Nu te supara ca nu iti raspund la intrebare, dar mii interesant de ce ai implicat cearta cu colega aici?

| melyyy a răspuns:

Cel mai bine este sa urmezi sfatul medicului! daca ti-a zis pana duminica pana atunci sa o tii! e greu...dar mai bine decat sa regreti dupa
parerea mea...

| Spufulette a răspuns:

Si eu am avut o problema asemanatoare,un coleg mi-a dat cu piciorul in deget,am fost la urgente,l-am tinut cateva saptamani si bineinteles l-am dat drumul mai devremelaughingincearca sa il tii cat trebuie deoarece este foarte bine sa urmezi tratamentul doctorului deoarece el are o diploma cu care iti dovedeste ca are dreptate,si da,pot aparea efecte adverse, poate degetul sa fie mai slab fata de celelalte, asa ca mai chinuiete si tu cat mai aihappyBafta