| Teodor168 a întrebat:

Vinul de la bunici pus in butoi poate provoca diaree? Am băut ieri si azi am diaree rolling on the floor).
Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu vinul provoaca diaree, ci ceea ce ai mancat ieri!
Mancarea vara se altereaza extrem de repede si categoric a fost ceva nu tocmai proaspat.

| Sn4k3 a răspuns:

Se pare ca da.

| Elide a răspuns:

Și ești atât de "inteligent" să postezi pe TPU, NO COMMENT

| D3I3 a răspuns (pentru Elide):

Ce are acest lucru cu inteligenta lui? Omul a pus o intrebare care doreste sa afle raspunsul.

| DrGoogle a răspuns:

Depinde daca fermenteaza, daca nu fermenteaza e de la altceva

| DrGoogle a răspuns:

Ia un furazolidon si iti trece happy

| Petru2004 a răspuns:

Da, daca bei in cantități un pic mai mari.
P.S. si eu am patit

| gini92 a răspuns:

Da daca este tinut la cald si fierbe vinu trebuie tinut la rece unde va racoros sa fie baut si peste 1 an. Dar asta depinde unde stai la curte sau la bloc. Mult sucees inceca sa nu mai bei pentru vei distruce stomacu