| anonim_4396 a întrebat:

Vitamina b12 se face doar intramuscular dar daca fac in branula se intampla ceva? si moldaminul...se poate face intravenos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Vitamina B12 nu se face decat intramuscular, la fel ca si Moldaminul.

Apache
| Apache a răspuns:

De vitamina b12 nu stiu.dar de moldamin stiu ca nu se poate face intravenos!

| tiriboxi a răspuns:

Buna referitor la problema ta poti sa o obti dintr-o sursa naturala si am sa detaliez; vitamina B12(Cianocobalamina)este indispensabila in functionarea celulei nervoase in hematopoeza(formarea de globule rosii ), in metabolismul intermediar.Dr Arnold Fox din Beverly Hils, in revista Total Health a demonstrat recent prezenta Vitaminei B12 in gelul de aloe vera desi lumea stiintifica sustinea ca aceasta nu exista in plante.Ea joaca un rol important in procesele biologice dependente de enzime si in functionarea sistemului nervos, pentru mai multe detalii contact tiriboxi@gmail.com