Întrebare recomandată | TheFootballPlayerAndrey a întrebat:

Am facut amigdalita si mi-a dat tratament de 10 fiole de penicilina.Am facut acest tratament si astazi am fost la control, insa amigdalita nu mi-a trecut.Am auzit doctorul spunand ceva de cefort.Am auzit ca intramuscular doare foarte tare. Daca mi-as pune branula s-ar putea face intravenos ca sa nu ma doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Administrarea intravenoasa e nedureroasa. http://www.i-medic.ro/boli/amigdalita-sau-angina

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate administra şi intravenos - caz în care NU doare!

Vezi Prospectul la linkul :
http://www.medipedia.ro/......T-1-g.aspx

Toate cele bune şi multă sănătate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii serios. Mai rau ca penicilina, nu doare nimic. Dar, de ce nu scoti amigdalele? Sint focar de infectie pentru intreg organismul.

| LikeAnAnime a răspuns:

Hey am avut si eu amigdalita(cu puroi in gat)nu am vorbit 2 zile de durere, am avut gatul si un ganglion umflat, ai grija.Eu am luat Ospen(antibiotic puternic) si Metronidazol (impotriva candida).am facut o cura de 10-15 zile si mi-am luat si tantum verde solutie pentru gargara(ffff bun). Sper sa fii bine.CU tratament asa am scapat.