| lavynya1 a întrebat:

Voi cum ati slabit? As dori sa incerc si dietele voastre.Cea/Cel cu dieta cea mai buna si care isi face efectul primeste fundita!
P.S.: Sa nu ma luati cu sport ca sunt cam lenesa,zilnic ma plimb,fac miscare, dar nu sport.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreeai a răspuns:

O sa iti dau cateva informatii si sfaturi dintr-o carte pe care tocmai o citesc.
1.Carne,peste,zeama de carne,oua,fasole, ciuperci, nuci, floarea soarelui(seminte), vinete.
2.Verdeata,fructe,legume,pepene verde,galben, vin sec, unt, grasimi, ulei vegetal.
3.Paine,fainoase,orez,cartofi,zahar,miere de albine.
Autoarea spune ca "Pentru curatirea organismului de substante daunatoare, introduse in corp prin alimentatia curenta, ar trebui sa tinem cont de cateva reguli: categoria 1 reprezinta acizii, iar 3 sunt bazele. Nu se amesteca la aceeasi masa alimente din 1 si 3. se pot combina 1-2 sau 2-3. Diferenta dintre mesele acide si cele bazice trebuie sa fie de minim 3 ore."
Deci e clar ca prin ceea ce mancam fie putin ca sa nu ne ingrasam, caci asa facem noi fetele, tot rau ne facem. de aceea organismul nostru nu poate reactiona la dorinta ta de a slabi. Eu am incercat sa fac ceea ce zice si are efect. Si sa nu crezi ca am facut intr-u totul. Dar am incercat sa reduc de la a combina carne(1)-oua(1)-cartofi(3)- paine(3) in carne(1)-cartofi(3), daca ma intelegi. Am incercat sa respec ceea ce zice ea cu ceea ce pot eu sa fac in legatura cu alimentatia mea. Sunt multe de spus. Daca vrei sa stii mai multe anunta-ma. Si inca ceva. De 2 ani in fiecare zi nu imi lipseste ceaiul. Eu il beau la ora 16:00 in fiecare zi. Iti poti alege o ora la care tu esti libera, dar nu seara(pentru ca sistemul digestiv sa se poata odihni pe tipmul noptii) si bea o cana de ceai. Poti incepe cu ceaiul verde, dar nu mai mult de o luna zilni(asta pentru a te ajuta sa slabesti), apoi schimbi (galbenele, menta, amestec de ceaiuri cu piper rosu) (piperul(boabe), in special cel rosu este important in arderea grasimilor. Si bea o cana de apa inainte cu o ora de masa. Pentru ca digestia de dupa masa sa fie rapida si corecta ca sa nu se poata depune grasimile. Daca vrei explicatie( sangele contine 80% apa, iar pentru functionarea digestiei lucreaza mii de vase de sange. Si eu am mai slabit intr-o vara repede si frumos cu role, strugurii de sezon zilnic si apa multa. Sper ca ti-am fost de folos si daca mai ai nevoie te astept cu un raspun.

| SaDiCuL a răspuns (pentru Andreeai):

Dieta atkins?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De dimineataza : 2 banane.
Amiaza : ceva cat de cat consistent + desert dupa 1h-1h jumatate.
Seara: pana in ora 20 ce doresti tu dar fara desert, carne.
Sport recomandat de dimineata.(jogging)
Primesti rezultate la fiecare saptamana - 3 pana la 7 kg

| pYv a răspuns:

Pai e bine si asa nu trebuie sa faci acum sport de performanta...si ala este o conditie fizica "sport cred ca e prea mult zis" o plimbare cu bicicleta...mers pe jos prin parc si o dieta cat mai sanatoasa fara sa abuzezi de "grasimi" si sucuri cu "acid".

| lavynya1 explică (pentru pYv):

Nu consum sucuri deloc, hai sa nu exagerez poate o doza la luna.nu merg pe bicicleta(nu stiu)hee hee de mers, merg, in ultimul timp nu am mai mers deoarece am de dat examene si am stat in casa.Eu deocamdata aplic dieta hipocalorica sub 1000 calorii, undeva la 700 pe zi.

| leacuri a răspuns:

Regleaza-ti in primul rand metabolismul....incearaca si conform grupei tale sanguine... abordeaza ore de masa fixe!