| cedracumacauti a întrebat:

Voi mestecati guma? Cat timp? Eu am un obicei: cat stau la scoala 6-7 ore mestec aceeasi guma...
Deci o guma pe zi...five!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| M3s73rul a răspuns:

Scuze! Folosesc ceva care scurteaza linkurile si am sters linkul sursa din greseala.
incearca din nou happy asteapta cele 5 secunde si da-i SARI PESTE, sunt sigur ca ai mai intalnit asemenea "ad"

3 răspunsuri:
| AnnabelaS a răspuns:

Wauuuu tocmai 6-7 ore? e prea multtt... este de ajuns si 20 min maxim... eu mestec guma pe zi de vreo 3 ori insa maxim 15 - 20 min

| M3s73rul a răspuns:

... de aceea se recomandă să folosim guma de mestecat doar în situaţiile în care nu putem folosi mijloacele consacrate de igienă dentară: periuţa, pasta şi apa de gură. Dacă alegem să mestecăm gumă, atunci să folosim un produs fără zahăr şi să aruncăm guma la coşul de gunoi dupa 5, 10 sau maxim 15 minute de utilizare

Ai face mai bine sa citesti direct de la sursa, ca scrie mai multe: http://adf.ly/2766324/guma

| cedracumacauti explică (pentru M3s73rul):

Sursa nu furnizeaza informatii

| M3s73rul a răspuns (pentru cedracumacauti):

Scuze! Folosesc ceva care scurteaza linkurile si am sters linkul sursa din greseala.
incearca din nou happy asteapta cele 5 secunde si da-i SARI PESTE, sunt sigur ca ai mai intalnit asemenea "ad"