| AvalohAlyn a întrebat:

Voi puteti sa dormiti noaptea cand beti Cola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Toti cei care au raspuns cu "da" mai jos, ori fac misto (raspunsul e, evident) ori au o anumita dereglare (poate sa fie de la sange, stiam pe cineva care avea o boala de sange si chiar i se recomanda cofeina seara, sau de la nervi, cineva cu o dereglare a sistemului nervos si cafeina are efect invers), insa astea sunt exceptii, cafeina e un lucru care are ca efect sa te trezeasca, nu sa te adoarma

chiar mi se pare total gresita ideea de "coffee nap"
https://blog.bulletproof.com/coffee-naps-bulletproof-power-nap/
pentru ca, orice ar scrie aia acolo, cand bei alcool, o parte din alcool iti intra direct, IMEDIAT in sange, la fel ar trebui sa fie si cu cofeina?!?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, pot sa beau si imediat inainte de culcare si tot n-am nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| Victoria18 a răspuns:

Da. Nu am nici pe naiba. laughing))) Nici agitatie, nimic. laughing))) Dar bine, ca nu beau. Ma refer cand luam si beam si eu. Dar asta se intampla foarte rar.

| AlexDarius3 a răspuns:

Nu prea.

| Logann a răspuns:

Cola ca cola, dar cocaina aia, da-o dracu.

| JustAGirl333 a răspuns:

Da