Întrebare recomandată | Sttteffy a întrebat:

Vreau sa dau jos cateva kg. Am gasit o dieta in care mananc in fiecare zi altceva : luni- beau sucuri naturale marti-cartofi miercuri-orez fiert, joi-macaroane, vineri-legume, sambata-fructe iar duminica orice dar moderat. Plus 1-2 ore de sport pe zi. Ce ziceti? E bine? Sunt sanse sa dea rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, să combini corect alimentele, hidratare și practicarea unui sport de masă.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

E o dieta disociata, dar macaroane? Carbohidratii ingrasa, adica orezul, cartofi si mai ales macaroanele. Incearca sa mananci mai multa carne fiarta sau la gratar, pui, peste, curcan, vita, multe legume, ciorbe, oua fierte, fructele iar ingrasa ca au zahar, cereale integrale si incearca sa eviti carbohidrati, in cel mai rau caz mananca paste din faina integrale., fara fast food sau patiserie ori dulciuri. bea multa apa si ceaiuri neindulcite daca iti plac. nu uita nici de sport.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Lasa raspunsul anonimului, ca e din alt film.
Ar trebui de asemenea sa intelegi ca orice cura de slabire provoaca un "dezechilibru" pe baza caruia slabesti.
Poate ar trebui sa te gandesti cum sa iti schimbi cu totul regimul alimetar. Ca sa nu tii cura si apoi sa te oftici ca iar iei kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu personal n-am incercat, insa nu suna foarte echilibrat, ar putea sa-ti afecteze ficatul chiar. Eu zic sa mergi la un nutritionist sa-ti prescrie o dieta sanatoase si potrivita pentru tine. Exista sute de diete care-ti fac mai mult rau decat bine.

| Erzaa a răspuns:

Invata sa ai o alimentatie sanatoasa si nu mai incerca tot felul de diete.

Deoarece ti dieta o luna, doua, si dupa ce faci? Te intorci din nou la aceiasi alimentatie care te-a facut sa pui acele kg in plus.

Bea multa apa, impreuna cu o alimentatie sanatoasa si putin sport pe zi si vei putea sa te bucuri de acele kg date jos.

Succes!

| PerfectLoveDrivesOutFear a răspuns:

Eu zic ca da.

| AlexandraColar a răspuns:

Eu zic sa nu mananci dimineata la pranz o salata de legume si seara una de fructe sau dimineata nu mananci dupa masa fructe si seara o salata.Eu asa am facut si in duua saptamani am slabit cred ca 8-9 kg.

| rTurcoaz a răspuns:

Uite ce ar trebui sa mananci : cartofi ( fierti nu prajiti )
Iaurt, portocale, mere, pere, etc ( fructe)
Legume : rosie, castraveti, ciuperci, etc
Ciorba, mancare gatita mai ales.
piure sti tu.
http://cemaimancam.ro/
http://www.sabucatarim.ro/
Cam atat. Sper ca te-am ajutat! :D Fundoi?

| FoorRocknrool a răspuns:

DA ar da rezultate bune caci gama de alimente este variata

| oAnonim16 a răspuns:

Sucurile au zahăr -- îngrașă
cartofii - îngrașă
orez - îngrașă
macaroane - îngrașă
legumele - îi bine
fructe - îi bine
... eu zic că nu e deloc bine. oricum nu cred că vineri poți mânca numai legume și sâmbătă numai fructe. cine a scris această " dietă " a făcut-o la mișto.

| anamarianovac a răspuns:

Buna.Maninka de toate dar cite putin.Shi cita mai multa miscare trebuie sa faci, nu trebuie sa-ti strici stomacul, maninca de toateee, sper ca ti-am fost de ajutor. FUNDA?

| Mimi17 a răspuns:

Da, dar eu am dat rezultate cu dieta lui Dukan, am slabit intr-o saptamana 3 kg.

| CalugherVladislav a răspuns:

Eu într-o lună am dat jos 20 kg fără nici o dietă, aici este importantă motivația și cîte 10 kilometri seara

| gabygheghi a răspuns:

Daca o ti tot asa da, dar ai grija ca de la atata mancare s-ar putea sa te imbolnavesti