| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa i-au in plasament un copil,unde sa mă adresez? Am vazut multe femei care au si cate 2, 3 copii in plasament si nu sunt ingrijiti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și nici tu nu vrei să-l îngrijești sau ce?
Te adresezi la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului de la tine din județ.
Pa, pa.

| melynda a răspuns:

Sa devii asistent maternal? sigur ca poti, doar ca din cate stiu eu trebuie sa iei minim 2, si o sa ai controale periodic, daca ii iei doar sa ii ingrijesti, si nu-i adopti, acei copii vor fii dati spre adoptile si vor fi luati de la tine si iti vor da altii