| dydyyyy a întrebat:

Vreau sa incep dieta dukan dar nu stiu cate zile sa tin fiecare etapa.nu prea am inteles. vreau sa dau jos cam 10 kg. explicati-mi va rog cat se tine fiecare etapa va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Mymed.ro/dieta-dukan.html

| Cosmin86 a răspuns:

Poti sa dai jos mai mult de 10 kg fara diete stupide, eu am dat 14 kg jos doar prin sport si alimentatie corespunzatoare.

Dieta dukan in caz ca nu stiai mareste aciditatea in sange si forteaza ficatul.

| laurlaura a răspuns:

Buna! Gasesti aici dieta dukan http://goo.gl/sJ8wH cu toate informatiile de care ai nevoie.

| sikket a răspuns:

Pai daca te referi la timp o etapa ar fi sa o ti cam 2 saptamani dar se poate si mai putin depinde de cat vrei sa dai jos da trebuie sa fie stricta

| londonmara a răspuns:

In prima etapa trebuie sa tii cel mult zece zile, iar restul cate zile vrei.Dar eu ti-as spune sa nu tii multe zile ca vei slabi prea mult.