| Gradiii a întrebat:

Vreau sa slăbesc rapid, ușor și elegant laughing mă ajuta cineva cu o dieta, sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sfat: învață să mănânci, restul se numește reclamă!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Dieta cu mere dureaza 5 zile. Regimul este ideal toamna, deoarece implica fructe de sezon ceea ce inseamna ca va fi o dieta accesibila din toate punctele de vedere. Respectand cu strictete dieta cu mere de 5 zile, rezultatele nu vor intarzia sa apara inca din primele zile, iar dumneavoastra veti reusi sa pierdeti intre 3 si 5 kilograme fara eforturi majore.

Luni:
Dejun: Un mar si un ou fiert.
Pranz: 150 de grame de piept de pui la gratar cu garnitura de cuscus.
Cina: 2-3 mere de dimensiuni medii.

Marti:
Dejun: Un mar, o felie de paine integrala si o felie de cascaval.
Pranz: Ciuperci la gratar cu salata verde si castraveti.
Cina: 1 mar, o salata verde cu suc de lamaie si 2 felii de branza degresata.

Miercuri:
Dejun: Un bol cu cereale integrale si lapte degresat.
Pranz: Un mar, o salata de legume si 200 g ton in sos de rosii.
Cina: 2-3 mere de dimensiuni medii.

Joi:
Dejun: Un mar, 2 biscuiti cu ovaz si cateva felii de rosii.
Pranz: O salata de telina cu morcovi, lamaie si putina maioneza de casa.
Cina: 1 iaurt degresat si o felie de paine integrala.

Vineri:
Dejun: Un mar, un ou fiert si o felie de paine integrala.
Pranz: 200 g piept de curcan la gratar cu garnitura de legume la abur.
Cina: 2-3 mere de dimensiuni medii.

Sursa: http://www.retete-slabit.net/dieta-cu-mere/

| T0T a răspuns:

Da, daca ai bani pentru asta cumpara Herbalife. E foarte eficient. Dar eu te sfatuiesc sa lasi dietele si sa pui mana sa faci sport, sa iti lucrez corpul. Degeaba esti slab intr-un corp vai de el. Mananca si sanatos dar nu neaparat dupa o dieta.

| Syndre a răspuns:

Rapid nu se poate -doar dacă vorbim de 1-2kg-, cât despre ușor depinde de câtă discplină ai!
Mânâncă hipocaloric, asta e toată șmecheria.